Smysl života byl konečně objeven - v Přelouči!

31. října 2006 v 16:03 | petr klen
Přelouč (ČTK) Již není třeba po ničem pátrat, domnívat se, či nechávat se ubíjet nejistotou. To, co mnozí zatím pouze tušili, se nám zcela nečekaně zjevilo před očima. Vše bylo zodpovězeno, vysvětleno, další otázky, jako ty typu "odkud přicházíme" a "kam směřujeme", už postrádají smysl. Ten největší otazník, tedy ten o smyslu naší existence, byl zdolán, pokořen a překonán! Stejně jako bájný Everest má své Tenzingy a Hillarye, i on má své objevitele, které je třeba ocenit - jejich jména jsou Monty Python a humor.
Místo, kde k tomuto vpravdě historickému okamžiku došlo, se pak stalo malé východočeské městečko Přelouč, dosud známé snad pouze jako rodiště herce Filipovského, vlaková stanice na trati Praha - Pardubice či obec, kde se místní radní pomocí kladkostroje a vola na věži zasloužili o popularizaci fyzikálních teorií. Právě zde, v malé skautské klubovně, mělo totiž zhruba třicet návštěvníků projektu Filmáč možnost pohlédnout skrze stříbrné plátno do očí pravdě o svém bytí a nebytí… (pkl)
Tak zas až tak žhavé to nebude, přiznávám…Ale myslím, že šlo o fajn večer, ve kterém všichni zúčastnění měli možnost strávit čas smysluplným způsobem - smíchem při sledování filmu Monty Pythonův Smysl života. Filmu, který užívá humoru ne jako cíle, ale jako prostředku k poukázání na někdy směšné počínání tvora zvaného člověk.
Smysl života nám určitě neodhalil, ale snad k němu mohl být, třeba jen maličkým a nepatrným, krůčkem. Rádi bychom v této vizuálně-duchovní túře pokračovali i v dalších setkání u Filmáče. Everest jistě nezdoláme, to není a ani nemůže být naším cílem, můžeme ale společně zajímavým způsobem popojít zase o něco blíž…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama