Film na listopad 07

3. listopadu 2007 v 16:30
I u nás se točily (a snad ještě budou točit) filmy, které oslovují diváky po celém světě. Tři z nich byly dokonce oceněny prestižním americkým Oscarem - Menzelovy Ostře sledované vlaky, Svěrákův Kolja a v roce 1965 také OBCHOD NA KORZE režisérského tandemu Kadár - Klos. Všechny patří právem do jakéhosi pomyslného zlatého fondu naší kinematografie a právě posledně jmenovaný můžete shlédnout v listopadovém Filmáči.
Osudy malého nemajetného človíčka Brtka a staré židovské obchodnice Lautmannové se sice odehrávají před více než 60 lety a můžeme je sledovat z černobílého filmu, ale na své naléhavosti a sdělnosti ani za tu dobu nic neztratily. Ostatně - přijďte a přesvědčte se sami...
Těšíme se na shledanou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petr klen petr klen | 2. prosince 2007 v 12:02 | Reagovat

No... tak ať je tu zas aspoň jeden komentář... co si člověk sám neudělá... :)

"Někdy se přihodí, že lidská duše smrdí

jak namoklá psí srst..."      (Jan Skácel)

Nečekal jsem, že na tenhle celkem náročný film - navíc černobílý a ve slovenštině - vás přijde tolik. Navíc spousta z vás byla na Filmáči poprvé a neodešla před koncem bijáku - dík a snad jsme se neviděli naposledy.

Je to pro nás důkaz, že si můžeme troufnout zařazovat do programu i starší a složitě vrstevnaté snímky, takové ty "opravdu do filmovýho klubu" (viď, Meďko..!?:). Už úspěch Zvětšeniny v hlasování o minulém ročníku to naznačil a Pianistka jen potvrdila - tj. těšte se na program druhého pololetí!

Mimochodem - v prosinci kolem Vánoc, když to dobře dopadne, možná uskutečníme speciální filmáčový marathon... Vše se včas dozvíte.

2 Markéta Markéta | 2. prosince 2007 v 13:46 | Reagovat

Hmhmhmm...Pianistka, Obchod na korze (i Potomci lidi)- filmy, ktere jsem uz dlouho chtela videt, Markéta Lazarova- luxusni mrazirna a srdcochytlavka, k vyberu filmu od  Kim ki-duka mam sice vyhrady, nicmene filmacove filmecky me bavi...

ALE!! loni bylo cupr, ze jste pousteli i filmy ku zasmani, cernohumorne, ironicke, sebeschazujici, coz filmac (v mych ocich) zajimave profilovalo a ted se tvarime/te (skrze filmy, ktere se pousti), ze zivot (o cem jinem filmy jsou?) je desne vazna vec. Hrat pul rocniku jen echtvazne veci se mi jevi jako dramaturgicky nevychytany ulet:-)

Za filmac diky!

PS: Na Bergmanovi miluju prave jeho sebeironii, i kdyz je/byl jesita jako prase, i kdyz krom pameti a Fanny a Alexandr se tezko stopuje...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama