Film na říjen 08

10. října 2008 v 15:00 | petr klen


Film režíséra Zdeňka Tyce a samozřejmě i "malé velké" tématické překvapení - to všechno čeká na vás, kteří nebudete na konci října v pátek večer sedět doma a vyrazíte na Filmáč...

František:
"Ty si moje nejlepší máma, já tě mám tak rád. Přinesla si mi něco?"
Otec:
"Byl bych rád, abyste začali sekat dobrotu, protože my s mámou nevydržíme všechno..."
Lukáš:
"Proč se moje pravá máma nechce o mně starat? Na tom není přece nic těžkýho..."
Máma:
"... já jsem si pořád myslela, že to tady bude takový... takový... jiný, že když lidi uvidí, jak se klukům věnuju, tak že nás ocení..."
Matěj:
"Jenomže já nikam jít nemůžu, protože žádnou jinou mámu nemám..."

Manželé Marek a Monika Šírovi se přestěhovali z Prahy na vesnici. Hodlali tady najít nejen lepší vzduch pro vlastního synka trpícího těžkým astmatem, ale i vstřícnější klima pro dva starší adoptované syny, kteří nezapřou svůj romský původ. Vesničané nejsou k cizincům příliš vstřícní, soužití s otevřenou arogancí, která neskrývá chuť hnát svou kauzu až k soudu, však Šírovy dohání k neadekvátním reakcím. Marka a Moniku, odhodlané vybudovat rovnoprávné a láskyplné rodinné prostředí, navíc dovedou čas od času pořádně vytočit i samotní kluci.
Mezi křehkým zázrakem lásky a strachem z nenapravitelných chyb se rodí rovnováha všedních dní. Střídmé komorní vyprávění nabízí otevřený pohled na otázky všednodenní tolerance a ekologie rodinného i společenského prostoru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama